NASTAVNICI NAŠE ŠKOLE PREDSJEDNIK I PREDAVAČ NA MEĐUNARODNOM KONGRESU

Nastavnici naše škole, Damjan Abou Aldan i Tomislav Lončar, aktivno su sudjelovali na Međunarodnom kongresu “Nursing without borders”. Kongres je okupio više od 500 sudionika iz nekoliko europskih zemalja. Damjan Abou Aldan imao je čast da bude predsjednik stručnog odbora kongresa prilikom čega je selektirao više od 200 sažetaka izlaganja, a među njima i našeg nastavnika Tomislava Lončara koji se prijavio kao predavač. Damjan Abou Aldan ujedno je sudjelovao kao moderator plenarnog dijela i okruglog stola, te kao predavač na temu “Diplomskog obrazovanja” i prevoditelj predavanja prof. Anne LaTorre iz Milana o usporedbi obrazovno-zdravstvenih podataka između Hrvatske i Italije. Tomislav Lončar održao je predavanje o primjeru dobre prakse poučavanja unutar predmeta Kronične rane, kako se isti poučava u našoj školi.
S obzirom na to da je riječ o međunarodnom događaju u koji su bili uključene sve relevantne institucije, a uzimajući u obzir velik broj predavanja, prezentacija, okruglih stolova i rasprava, posebna je vrijednost stvaranje novih poznanstava i uspostava veza za buduće dobre suradnje.
                               Damjan Abou Aldan, mag.phil., mag.med.techn.

b6589f96-a127-403f-88eb-1a910b389243.JPG (388.13 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 25. 3. 2024.