KEMIJSKA RADIONICA ZA OSNOVNOŠKOLCE

U srijedu, 10.4.2024. g., našu školu su posjetili učenici 2. a razreda OŠ „Đuro Ester“, a povodom održavanja Kemijske radionice. Na ovaj se način učenike osnovne škole pokušava zainteresirati za znanost te im približiti kemiju kao jednu od znanosti. U pratnji učiteljice Petre Štefanec Latin, osnovnoškolci su za početak razgledali kemijski laboratorij, a nakon toga promatrali i samostalno izvodili pokuse. Tako se na popisu provedenih pokusa našla „Crna mamba“, „Slonovska pasta“ ili „Vulkan“, „Lava lampa“, „Razigrane boje“ te „Određivanje kiselosti s indikatorom crvenog kupusa“. Osim toga učenici su mikroskopirali i poigrali se „Magičnom plavom bocom“.

U provođenju ove radionice vrijedno su pomagale učenice 4. e razreda: Lorena Andrašić, Lorena Kopričanec, Maria Magdalena Lesičar, Gabriela Majstorović, Klara Peroković, Daniela Prekpalaj, Božica Sinjeri, Anika Strugar, Martina Vedriš i Veronika Vinković. Na kraju susreta mogli smo zaključiti da je zadovoljstvo bilo obostrano, uz dobro raspoloženje i smijeh, obje strane su ponešto naučile.

Željka Gabaj, prof.

Kem1.jpg (149.68 KB)
Kem4.jpg (107.28 KB)
Kem6.jpg (136.26 KB)
Kem2.jpg (116.71 KB)
Kem3.jpg (119.19 KB)
Kem7.jpg (175.59 KB)

objavio: Irena Nevjestić   datum: 15. 4. 2024.