SAVJETOVALIŠTE ZA MLADE

Savjetovalište za mlade je projekt Mobilnog centra za unapređenje zdravlja, osobnih potencijala i međuljudskih odnosa „Synergia“ u suradnji sa Srednjom školom Koprivnica koji podržava Koprivničko-križevačka županija u našoj će školi raditi tijekom prvog polugodišta.

Svake srijede od 18 - 20 sati u prostoru Savjetovališta (ured voditelja dvorane kod ulaza u sportsku dvoranu) savjetuje vas Renata Glavica, dipl.psihologinja mobilnog centra Synergia.

Za učenike, roditelje i nastavnike...individualni ili skupni razgovori.

Dobrodošli!

Početak rada savjetovališta: srijeda 1.10.2014.

POTREBE:

Mladi su u srednjoškolskoj dobi suočeni s nizom svakodnevnih izazova (učenje, izlasci, mladenačke veze, odnos s roditeljima, profesorima, eksperimentiranje s alkoholom i drugim sredstvima ovisnosti, nasilje – vršnjačko, obiteljsko, elektroničko…), o kojima nevoljko razgovaraju s roditeljima i drugim autoritetima u svom okruženju, a značajno utječu na njihovu kvalitetu života. Informacije koje ih zanimaju i odgovore na svoja pitanja najčešće dobivaju iz medija i drugih izvora koji nisu nužno najprimjereniji. Roditelji se također često nađu u dilemi kako se odnositi prema svom djetetu ili kako se postaviti u određenoj situaciji.  U zadnjih nekoliko školskih godina bilježi se porast broja maloljetničkih trudnoća među učenicama Srednje škole.  Kada se djevojka suoči s trudnoćom u srednjoškolskoj dobi nailazi na niz nepoznanica, pitanja i dilema: s kim o tome razgovarati, kome se povjeriti, kako razgovarati s roditeljima, kako nastaviti školovanje i biti roditelj.

U cilju približavanja mladima te pružanja mogućnosti lakše dostupnosti stručne podrške i pomoći mladima i njihovim roditeljima, „Synergia“ organizira, u suradnji sa Srednjom i Obrtničkom školom,  savjetovalište za mlade koje će djelovati u prostoru škole.

CILJ: pružanje stručne podrške i pomoći mladima i njihovim roditeljima

NAČIN RADA: savjetodavni rad (individualni, roditelj – dijete, grupni)

VRIJEME ZA RAD SAVJETOVALIŠTA:  srijeda od 18 do 20 sati

VODITELJICA SAVJETOVALIŠTA: Renata Glavica, dipl. psihologinja

Trajanje projekta: 1. listopad do 17. prosinac 2014.

Mobilni centar za unapređenje zdravlja,

osobnih potencijala i međuljudskih odnosa

“Synergia”

Vinogradska  98

Koprivnica

e-mail: m.c.synergia@gmail.com

mob: 091 58 58 260

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 1. 10. 2014.