Prezentacija Summer willage kampa

Dana 5.2. u četvrtak u 18.00 dođite u školsku knjižnicu na prezentaciju Summer willage kampa.

Poštovani roditelji i učenici, u ime Udruge CISV Hrvatska (Children International Summer Villages) pozivamo vas na kratku prezentaciju našeg projekta Seminarski kamp i rada udruge u čemu možete i vi sudjelovati. Prezentacija će se održati u prostorijama školske knjižnice Srednje škole, 05.02.2015. u 18 sati. Udruga postoji od 2010. godine u Koprivnici, za Hrvatsku, i broji oko 20 članova, dok u 60-ak država postoji od 50-ih godina prošlog stoljeća. Tisuće volontera diljem svijeta tokom cijele godine organizira susrete djece i mladih, kako bi spojili djecu istog godišta sa vršnjacima iz drugih država. Svrha CISV Hrvatske je odgoj djece i mladih za mir. Okupljanje u vlastitoj sredini i na međunarodnoj razini bez obzira na rasu, religiju, političku pripadnost i materijalno stanje, a sve radi pronalaženja mirnih riješenja svih vrsta sukoba.

Do sada su naši članovi sudjelovali u kampovima po svijetu, no ove godine imamo po prvi puta priliku organizirati seminarski kamp ovdje kod nas. Održati će se u Koprivnici, u 7 mjesecu, 24-ero mladih starosti 17,18 godina i četvero osoblja kampa starijih od 21 godine provesti će tri tjedna u Koprivnici. Mi imamo mogućnost poslati jednu djevojku i jednog dečka, Od drugih država sudjelovati će, također po dvoje, Brazil, Kanada, Francuska, Velika Britanija, Izrael, Makedonija, Meksiko, Norveška, Portugal, Švedska i Švicarska. Takvi se susreti plaćaju, cijena je 140 kuna po danu, što bi bilo za „Seminar camp“ u Koprivnici 2.940 kn što je moguće platiti na više obroka.Svi kampovi imaju edukacijski sadržaj, sudionici sami osmišljavaju kako će provesti dan, aktivnosti i teme o kojima će raspravljati. Sudionici seminarskog kampa s obzirom na godište sami čiste prostor u kojem borave, kuhaju i organiziraju aktivnosti, imaju dva plaćena izleta…

Napomenula bi da uz međunarodnu aktivnost, koja je ipak dostupnija ljudima koji imaju financijsku mogućnost tako nešto si priuštiti udruga djeluje u lokalnoj zajednici. Već nekoliko godina jedan smo od organizatora obilježavanja „Earth Hour- sat za planet zemlju“ u centru grada. Organiziramo obilježavanje „Peace One Day – jedan dan mira u svijetu“ 21.09. u centru grada, sudjelovali smo na Zelenoj čistki. U suradnji sa centrom za pružanje usluga u zajednici Svitanje pokrenuli smo projekt prikupljanja plastičnih boca za pomoć korisnicima centra. Redovno održavamo radionice edukacijskog sadržaja koje dobivamo iz CISV International, ili sami osmišljavamo tako da naši članovi budu uključeni u rad tokom cijele godine.

Mirjana Miklić,  Predsjednica CISV Hrvatska

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 28. 1. 2015.