Rezultati državne mature u ljetnom roku 2015.

Rezultati su:

100% prolaz na ispitima iz više razine engleskog jezika i njemačkog jezika, 99% uspješnosti na ispitu iz više razine hrvatskog jezika (ove godine je više od polovice učenika, točnije njih 112 prijavilo polaganje više razine a samo 1 nije zadovoljio).

Najviše pomaka se vidi na ispitu iz niže razine matematike kojeg od 186 učenika nije položilo njih 10. Višu razinu matematike je položilo 70% učenika.

Najuspješniji razredi bili su 4b ekonomist i 4h hotelijersko-turistički tehničar koji imaju 100%prolaznost, nakon njih slijede upravni referenti, prehrambeni tehničari i 4a ekonomist (1 pad po razredu) a najlošiji rezultat su imali tehničari nutricionisti i medicinske sestre tehničari gledano ukupnu prolaznost, no kad se sagleda činjenica da medicinske sestre/tehničari nisu imali u 3. i 4. razredu općeobrazovne predmete dok su samo tijekom 5.razreda pohađali dodatnu nastavu iz hrvatskog, stranog jezika i matematike - njihov je rezultat sasvim solidan: 100% prolaznost na višoj razini engleskog, njemačkog i hrvatskog jezika.

U sljedećoj školskoj godini planiramo još bolje pripremiti učenike uvodeći dodatnu nastavu iz matematike, osim u završnom, 4.razredu, i u ranijim godinama učenja.

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 13. 7. 2015.