GRADSKO NATJECANJE U NOGOMETU

U srijedu 9. prosinca 2015. održalo se gradsko natjecanje u nogometu u kojem su nastupali učenici Gimnazije "Fran Galović", Srednje škole Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica. Domaćin ovogodišnjega turnira bila je Gimnazija "Fran Galović" čiji su se nogometaši i plasirali na županijsko natjecanje.

U nastavku pročitajte reportažu Karla Slukića, učenika 2. b razreda.

GRADSKO NOGOMETNO NATJECANJE

S(p)retniji gimnazijalci plasirali su se na županijsko natjecanje

Ukupno smo na turniru mogli vidjeti mnogo lijepih poteza i akcija te možemo zaključiti da su gimnazijalci zasluženo odnijeli prvo mjesto

U srijedu 9. prosinca 2015. održalo se gradsko nogometno natjecanje u kojem su nastupali učenici Gimnazije "Fran Galović", Srednje škole Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica. Domaćin ovogodišnjega turnira bila je Gimnazija "Fran Galović". Turnir je počeo u 9 sati i 30 minuta.

U ekipi Gimnazije „Fran Galović“ bili su: Božek, Bubnjić, Poldrugač, Bistrović, Sajko, Kudumija, Hajdinjak, Tuba, Hlevnjak i Novak. Srednju Školu Koprivnica predstavljali su: Slukić, Mujić, Martinaga, Đurašević, Srbljinović, Jajalo, Kraljić, Dodik, Borić i Mlinarić, a Obrtničku školu Koprivnica: Tihelka, Krištofić, Zanjko, R. Ribić, A. Ribić, Olić, Šumiga, Pleša, Sabol i Kovačić.

Favoriti iz „Gimne“

Prvu utakmicu odigrale su se ekipe Srednje škole Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica. Uspješnija je bila ekipa Srednje škole i nadvisila svoje kolege iz Obrtničke rezultatom 3:1. Strijelci Srednje škole Koprivnica bili su dva puta Đurašević te  jednom Jajalo. Počasni pogodak za Obrtničku školu Koprivnica postigao je Alberto Ribić. Odmah nakon te utakmice na teren su izašle ekipe Gimnazije i Obrtničke škole. U ovom susretu favoriti su bili momci iz „Gimne“. Na samom početku pogotkom ih je šokirao Roberto Ribić i doveo Obrtničku u vodstvo. Nakon toga ekipa Gimnazije je dominirala i slomila otpor Obrtničke te lagano pobijedila rezultatom 6:1.

Borba za prolaz

U posljednjem susretu igrali su gimnazijalci i srednjoškolci. Taj susret ujedno je odlučivao tko će proći u daljnju fazu natjecanja pa je samim time ovo bilo finale turnira. Bubnjićevim pogotkom poveli su gimnazijalci. Do poluvremena rezultat je poravnao Ivan Jajalo. Sredinom drugoga poluvremena Gimnazija je ipak pokazala da je stepenicu iznad Srednje i prelomila je utakmicu. Strijelci su bili Kudumija, Hajdinjak, Tuba i dva puta Bistrović. Ukupno smo na turniru mogli vidjeti mnogo lijepih poteza i akcija te možemo zaključiti da su gimnazijalci zasluženo odnijeli prvo mjesto. Njima slijedi županijsko natjecanje koje će se također odigrati u sportskoj dvorani Gimnazije „ Fran Galović“.

Napeta utakmica djevojaka

Nakon muškog dijela turnira uslijedila je utakmica djevojaka. U ženskoj konkurenciji nastupile su samo dvije ekipe. Za prolazak na županijsko natjecanje igrale su djevojke iz Gimnazije „Fran Galović“ i Srednje škole Koprivnica. Nakon regularnog dijela utakmice rezultat je bio izjednačen, 1:1. Nakon toga pristupilo se izvođenju penala. S(p)retnije su bile djevojke iz „ Gimne“ koje su na kraju slavile s 3:2. One su se, kao i mladići, plasirale na županijsko natjecanje.

Tekst: Karlo Slukić, 2. b

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 2. 12. 2015.