EDORA – Edukacija upotrebom javnog prijevoza do održivog razvoja

Krećemo u novi projekt!

Odlukom o odabiru korisnika sredstava Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Koprivničko-križevačkoj županiji je odobreno sufinanciranje projekta EDORA – Edukacija upotrebom javnog prijevoza do održivog razvoja.

Cilj projekta je uspostava modela informiranja učenika osnovnih i srednjih škola te njihovih nastavnika o održivom razvoju i zaštiti okoliša s naglaskom na ekološkim, energetskim i sigurnosnim učincima u prometu. Zato će u projekt biti uključeno 15 osnovnih škola u kojima će biti održana predavanja o prednostima javnog prijevoza, održivom razvoju i zaštiti okoliša. Predavanja će uz ovlaštene predavače držati i 20 mladih edukatora iz Srednje škole Koprivnica i Strukovne škole Đurđevac, koji će prethodno biti osposobljeni za navedenu temu. Uz neposredni rad s učenicima projekt uključuje i promidžbene aktivnosti te studijsko putovanje mladih edukatora.

Molimo sve prijavljene učenike da se okupe ispred knjižnice u 9.sati u srijedu 2.3.2016. na prvom danu edukacije. Edukacija traje 2 dana od 9:15 - 14:00 sati 2. i 3.3.2016.

Projekt se u mnogočemu nastavlja na EU projekt o integriranom prijevozu putnika u kojem Koprivničko-križevačka županija sudjeluje u partnerstvu s Varaždinskom i Međimurskom županijom. Svrha ovakvih aktivnosti je podizanje svijesti o važnosti javnog prijevoza, što je bitan čimbenik u popularizaciji integriranog prijevoza budući da njegova uspješna implementacija ovisi o interesu i potrebama korisnika koji su danas za svakodnevna putovanja uglavnom prisiljeni koristiti automobile (što koncept integriranog prijevoza treba promijeniti).

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 23. 2. 2016.