eTwinning projekt Twinfest

Pozdravna poruka eTwinnersa Srednje škole njihovim kolegama u partnerskim školama

eTwinning projekt Twinfest

Ovaj projekt je o kulturi, tradiciji i običajima koje imamo u našoj zemlji. Festivali, folkor, plesovi i kulturno naslijeđe koje dijelimo kroz godine. Željeli bi da se učenicima razviju  transverzalne kompetencije, kreativnost, suradnja i učinkovite komunikacijske vještine. Do kraja projekta očekujemo da će učenici :

·         Proširiti vidike u području kulture, povijesti, geografije i jezika,

·    Poticati partnersku suradnju i timski duh među učenicima preko twinspacea, powerpoint i video prezentacija, slika…

U partnerstvu sudjeluju srednje škole iz pet država: Grčka, Portugal, Hrvatska, Turska i Rumunjska.

Ciljevi projekta  su:
Podići svijest učenika po pitanju kulture i znanja i učiniti ih sposobni da daju svoje prijedloge koje promiču svoju zemlju i svoje mjesto,
Stvaranje osjećaja poštovanja, ljubavi i poštovanja za naše pretke.
Primjena interneta u kontaktu sa učenicima iz škola partnera i opis svojih običaja, tradicije i kulturnih festivala tijekom cijele godine.
Graditi prijateljstva i duh suradnje između učenikai potaknuti njihovo sudjelovanje u skupinama i timski rad.Izgradite odnose s drugim školama i praksu u stranim jezicima.

Projekt je počeo u listopadu 2013, a završava u svibnju 2014. Dob učenika koji sudjeluju u programu je 15-18 godina.

Iz Srednje škole Koprivnica sudjeluje Ivan Pavao Lažeta (2k), Anja Ravlić, Romina Kirilenko, Ivana Ištvanović i Dominik Tkalčec (2j) razred.

Voditelj projekta je nastavnik TZK Bruno Borić.

eTwinning_projekt_Twinfest.docx (22.94 KB)

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 30. 10. 2013.