IDEMO OPET U BRUXELLES!

Vaša Europa, vaš glas 2014. je susret srednjoškolaca Europe u organizaciji Ekonomskog i socijalnog odbora EU u Bruxellesu održan od 26. do 28. ožujka 2014.

Naš tim se pokazao vrlo uspješnim pa smo dobili poziv da dođemo opet 9. i 10. srpnja 2014. na prezentaciju prijedloga za politike koje su ocijenjene najboljima na svečanoj 500-toj sjednici Europskog ekonomskog i socijalnog vijeća.

Na prezentaciju svoje preporuke politike putuju Filip Leo Kovačić i mentorica Tatjana Kolarić.

Po prvi put od pridruživanja, Hrvatsku je predstavila ekipa iz Srednje škole Koprivnica (Leo Filip Kovačić, Damjan Srša, Monika Šajatović - 3. razred farmaceuti) među 84 učenika iz 28 europskih zemalja, koji su bili u pratnji svojih 30-tak nastavnika.

Ove godine učenici su imali zadatak raspraviti i razmijeniti mišljenja o 14 inicijativa za bolju Europu, poredati ih po svojim prioritetima, imajući u vidu predstojeće europske parlamentarne izbore.

Cjelokupno izvješće i slike možete pogledati u prilogu!

objavio: Dejan Lovrenčić   datum: 31. 3. 2014.